kontakt

Vše dotazy ráda odpovím na emeilu hancakov@seznam.cz, nebo na tel. 608959494

www.rybyebro.cz

Video - EBRO 2016

www.youtube.com/watch

Průměrná známka: 1,50

Lov tuňáků

18.1.2017 NOVINKA Lov tuňáků, Trvalý odkaz

Poletech strávených na Ebru máme pro vás novou službu. Nikoliv na Ebru, ale na Středozemním moři. Jedná se o lov tuňáků.

Bližší informace na webové prezentaci: www.lovtunaku.cz

Dotazy rádi odpovíme na telefonu: 608 95 94 94

Ideální je kombinovat rybolov na moři s rybolovem na Ebru.

Průměrná známka: žádná

PF 2017

Průměrná známka: 1,00

Candáti - Ebro - 2016 - jaro

30.8.2016 NOVINKA fotky z EBRA, Trvalý odkaz

Průměrná známka: 1,00

Rybářský řád - Ebro - 2016

28.2.2016 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

V letošním roce došlo k některým změnám v rybářském řádu.

Celé znění rybářského řádu najdete zde: http://www.caspe.es/coto-deportivo-mar-de-aragon/

Jak už možná někteří víte, tak neukázněnost některých rybářů donutila místní úřady k těmto krokům. Vloni už byl zaveden denní poplatek za rybaření tzv. koto. Cílem tohoto poplatku je získat co největší finanční obnos na častější kontroly a tím omezit, případně úplně odstranit pytláctví.

      

V neposlední řadě jsou prostředky určeny na zlepšení místní infrastruktury a na ochranu životního prostředí.

Abyste se vyhnuli nepříjemnostem při vaší dovolené, tak je na místě seznámit se s rybářským řádem a pravidly. Pamatujte na to, že jste hosté v cizí zemi. A dodržujte pravidla jaké jsou nastavené ve Španělsku. Kontrolovat vás může místní policie i ochranáři životního prostředí. Nezapomeňte nosit u sebe cestovní doklady,  na které byl vystavený první důležitý doklad – RYBÁŘSKÁ  LICENCE – vystavuje se na rok. Na základě licence se vystaví „cotto“  - denní nebo týdenní povolenka.

 

 

A teď k rybolovu: Rybolov je povolený celoročně. Denní doba lovu je oproti loňskému roku zkrácená. Chytá se od 6-22 hod. Jako u nás je možný lov na dva pruty s dvěma návazci. Lze chytat na nástrahy rostlinného nebo živočišného původu. Ale vzhledem k ochraně místního ekosystému a zabránění rozšiřování neinvazních živočišných druhů je zakázáno používat jako nástrahu všechny druhy ryb nebo jejich částí, měkkýše s výjimkou sardinek.

V celém Aragonu platí zákaz vnadění. Výjimku mají pouze registrovaní závodníci s předem ohlášenou akcí – rybářské závody.

Mezi přísně zakázané způsoby rybolovu patří využívání sítí. V poslední době bylo přistiženo několik skupin pytláků. Tady přistupuje policie k takovému zločinu velmi přísně!!!  Pozor!!! Mezi sítě se řadí i čeřen.

Ryba, která není původním druhem (na přehradě Mequinenza je to okoun, sumec, candát …)  by neměla být vrácena zpět do vody. Výjimka je na přehradě Mequinenza, kde to neplatí. Zde je na rybáři, rozhodne-li se rybu pustit, nebo si jí ponechá. Není dán denní limit v počtu ulovených ryb ani jejich minimální lovná míra. Pozor!!! Celoročně je hájen kapr. Rybář má povinnost uloveného kapra co s největší opatrností vrátit do vody. Jiné druhy musí ihned po ulovení usmrtit. Je zakázáno používat sítě, vezírky, provázky či řetízky.

 

Protože se na přehradě v podstatě bez lodě neobejdete, je nutné používat lodě. Lovit lze z kajaků nebo z belly boatů.

Lodě musí mít označení CHE – zkratka pro organizaci. Dále potvrzení o desinfekci a pojistku. Chystáte se s vlastní lodí na Ebro, tak počítejte s dostatečným předstihem na vyřízení formalit.

No a v neposlední řadě je zákaz kempování po celé přehradě. Zákaz používání otevřených ohňů a různých vařičů.

Ebro – přehrada Mequinenza je srdeční záležitost moje i dalších rybářů z celého světa. Je to nádherné místo obklopeno vodou a nádhernou přírodou. Můžete si zde užívat příjemné počasí během celého roku, vychutnávat klid během celého dne i krásných nocí. Velikost ryb se rok od roku zvětšuje a je jenom na nás, ale hlavně na Vás jak dlouho se budeme těšit krásami Ebra.

 


 
Průměrná známka: 1,50