Lov tuňáků
Poletech strávených na Ebru máme pro vás novou službu. Nikoliv na Ebru, ale na Středozemním moři. Jedná se o lov tuňáků.
Bližší informace na webové prezentaci: www.lovtunaku.cz
Dotazy rádi odpovíme na telefonu: 608 95 94 94
Ideální je kombinovat rybolov na moři s rybolovem na Ebru.
PF 2017
Candáti - Ebro - 2016 - jaro
Rybářský řád - Ebro - 2016
V letošním roce došlo k některým změnám v rybářském řádu.
Celé znění rybářského řádu najdete zde: http://www.caspe.es/coto-deportivo-mar-de-aragon/
Jak už možná někteří víte, tak neukázněnost některých rybářů donutila místní úřady k těmto krokům. Vloni už byl zaveden denní poplatek za rybaření tzv. koto. Cílem tohoto poplatku je získat co největší finanční obnos na častější kontroly a tím omezit, případně úplně odstranit pytláctví.
V neposlední řadě jsou prostředky určeny na zlepšení místní infrastruktury a na ochranu životního prostředí.
Abyste se vyhnuli nepříjemnostem při vaší dovolené, tak je na místě seznámit se s rybářským řádem a pravidly. Pamatujte na to, že jste hosté v cizí zemi. A dodržujte pravidla jaké jsou nastavené ve Španělsku. Kontrolovat vás může místní policie i ochranáři životního prostředí. Nezapomeňte nosit u sebe cestovní doklady, na které byl vystavený první důležitý doklad – RYBÁŘSKÁ LICENCE – vystavuje se na rok. Na základě licence se vystaví „cotto“ - denní nebo týdenní povolenka.
A teď k rybolovu: Rybolov je povolený celoročně. Denní doba lovu je oproti loňskému roku zkrácená. Chytá se od 6-22 hod. Jako u nás je možný lov na dva pruty s dvěma návazci. Lze chytat na nástrahy rostlinného nebo živočišného původu. Ale vzhledem k ochraně místního ekosystému a zabránění rozšiřování neinvazních živočišných druhů je zakázáno používat jako nástrahu všechny druhy ryb nebo jejich částí, měkkýše s výjimkou sardinek.
V celém Aragonu platí zákaz vnadění. Výjimku mají pouze registrovaní závodníci s předem ohlášenou akcí – rybářské závody.
Mezi přísně zakázané způsoby rybolovu patří využívání sítí. V poslední době bylo přistiženo několik skupin pytláků. Tady přistupuje policie k takovému zločinu velmi přísně!!! Pozor!!! Mezi sítě se řadí i čeřen.
Ryba, která není původním druhem (na přehradě Mequinenza je to okoun, sumec, candát …) by neměla být vrácena zpět do vody. Výjimka je na přehradě Mequinenza, kde to neplatí. Zde je na rybáři, rozhodne-li se rybu pustit, nebo si jí ponechá. Není dán denní limit v počtu ulovených ryb ani jejich minimální lovná míra. Pozor!!! Celoročně je hájen kapr. Rybář má povinnost uloveného kapra co s největší opatrností vrátit do vody. Jiné druhy musí ihned po ulovení usmrtit. Je zakázáno používat sítě, vezírky, provázky či řetízky.
Protože se na přehradě v podstatě bez lodě neobejdete, je nutné používat lodě. Lovit lze z kajaků nebo z belly boatů.
Lodě musí mít označení CHE – zkratka pro organizaci. Dále potvrzení o desinfekci a pojistku. Chystáte se s vlastní lodí na Ebro, tak počítejte s dostatečným předstihem na vyřízení formalit.
No a v neposlední řadě je zákaz kempování po celé přehradě. Zákaz používání otevřených ohňů a různých vařičů.
Ebro – přehrada Mequinenza je srdeční záležitost moje i dalších rybářů z celého světa. Je to nádherné místo obklopeno vodou a nádhernou přírodou. Můžete si zde užívat příjemné počasí během celého roku, vychutnávat klid během celého dne i krásných nocí. Velikost ryb se rok od roku zvětšuje a je jenom na nás, ale hlavně na Vás jak dlouho se budeme těšit krásami Ebra.
Nová sezóna 2016
Už je to týden co jsme společně novým průvodcem – Matějem přijeli do kempu. Jenom pro upřesnění: se Zdendou jsme se rozloučili už vloni v zimě. Vrátil se zpět do ČR. Na ryby jsme nenašli ještě moc času. Uklízíme a chystáme vybavení a lodě na novou sezónu. Ale přesto jsme se vydali na vláčku. Podařilo se nám pár pěkných candátů.
Něco málo o Matějovi:
„K rybolovu mě vedl můj táta už v šesti letech. Kousek od domova jsem „pytlačil“ na místním potoce. Už ve čtrnácti letech jsem se dostal ke kaprařině ,která mě nikdy neomrzela a myslím, že ještě dlouho neomrzí. Proto jsem šel studovat na střední vodohospodářskou školu v Třeboni. Po škole jsem prodával v rybářském obchodě. V ČR chytám převážně na pískovnách a na Labi. Nejvíce mě baví chytat kapry. Neodolám přívlači a feederu. Celkově mě na rybaření baví klid u vody a samozřejmě adrenalin - když přijde záběr. Mezi mé další koníčky patří např.fotografování a sport. Na Ebro se vyloženě těším. Jdu do neznáma“……